Még keményebb amerikai szankciók jöhetnek Oroszországgal szemben
Már csak az amerikai Szenátus jóváhagyására van szükség, hogy kivegyék Oroszországot a legnagyobb kedvezmény elve alá tartozó országok közül.
Már csak az amerikai Szenátus jóváhagyására van szükség, hogy kivegyék Oroszországot a legnagyobb kedvezmény elve alá tartozó országok közül.
Az Egyesült Államokban kezdik tesztelni azt az elméletet, amitől a szúnyogok által terjesztett betegségek visszaesését várják a szakértők.
A honvédelmi tárca tisztviselője szerint az ukránok hatékonyan csapásokat tudtak mérni az orosz páncélozott járművekre, repülőgépekre.
Az amerikai lap elemzése szerint Joe Biden elnök és a NATO bölcsen teszi, ha felkészül arra, hogy akár szintet is léphet a háború.
“Ez az egyik legveszélyesebb utca, most pedig…” - mondta a bemondó, és két autó a háttérben egymásnak ment.
Az amerikai elnök szerint a lehető legjobb feltételek mellett kereskedhettek az oroszok a Nyugattal – eddig.
William Burns azt is kijelentette: Putyin múltját figyelembe véve komolyan kell venni a vegyi fegyverekkel való fenyegetést.
Joe Biden az orosz olaj amerikai importjának betiltása után megszünteti Oroszország rendes kereskedelmi kapcsolati státuszát is.
Igor Kirillov, az orosz haderő sugárzás-, vegy- és biológiai védelmi parancsnokánál ez úgy néz ki, hogy kitaláltak egy speciális biológiai anyagot, amelyet denevérek és vándormadarak segítségével juttattak volna célba.
Az amerikai alelnök arról is beszélt, az USA két Patriot-rakétaüteget szállított Lengyelországba.
A szenátus jóváhagyása még kell a javaslatra, a hét végére az is meglehet.
A sebesültek száma ennek háromszorosa lehet.
Amerikai delegáció tárgyalt Venezuelában, hogy kipuhatolja: ha Biden elnök betiltja az orosz olajimportot, képes-e Latin-Amerika legnagyobb olajtermelője helyettesíteni azt. A Forbes szerint a válasz: nem.
Nem támadó hadműveletről van szó, meg kell erősíteni a lengyel légvédelmet – ezzel indokolta az amerikai hadsereg szóvivője a Patriot rakéták Lengyelországba küldését.
Két amerikait kiengedtek a börtönből Venezuelában, a kormány pedig leül tárgyalni az ellenzékkel - ez az első hatása annak, hogy az Egyesült Államok tárgyalni kezdett az olajvásárlási tilalom feloldásáról.
Cserébe szintén vadászgépeket kérnek a lengyelek az USA-tól.
Itt az újabb reakció Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen indított háborújára. A britek és az amerikaiak radikális megoldásával szemben ugyanakkor Brüsszel az ellátás diverzifikálásával váltaná ki az orosz gázszükségletet.
Kedden fogja bejelenteni. A tilalom az orosz kőolajra, cseppfolyósított földgázra és szénre fog vonatkozni.
A Pentagon tisztviselője szerint az oroszok eddig több mint hatszáz rakétát lőttek ki Ukrajnában.